SECTIONAL SEMIFINAL PAIRINGS
CLASS 6A
SECTIONAL 1 [BRACKET]
Crown Point [5-4] at Merrillville [9-0]
Lafayette Jeff [6-3] at Lake Central [3-6]
SECTIONAL 2 [BRACKET]
Portage [2-7] at Chesterton [6-3]
Penn [4-5] at Elkhart [5-4]
SECTIONAL 3 [BRACKET]
Homestead [6-3] at Carroll (Fort Wayne) [8-1]
SECTIONAL 4 [BRACKET]
Westfield [8-1] at Noblesville [2-7]
Fishers [6-3] at Hamilton Southeastern [7-2]
SECTIONAL 5 [BRACKET]
Carmel [8-1] at Avon [1-8]
Brownsburg [7-2] at Pike [1-8]
SECTIONAL 6 [BRACKET]
Southport [0-9] at Ben Davis [4-5]
Perry Meridian [2-7] at Indianapolis Tech [5-4]
SECTIONAL 7 [BRACKET]
North Central (Indianapolis) [1-8] at Lawrence North [5-3]
Warren Central [5-3] at Lawrence Central [3-6]
SECTIONAL 8 [BRACKET]
Center Grove [9-0] at Franklin Central [4-5]
CLASS 5A
SECTIONAL 9 [BRACKET]
Munster [2-7] at Hammond Central [2-7]
Hammond Morton [1-5] at Valparaiso [8-1]
SECTIONAL 10 [BRACKET]
Michigan City [6-3] at South Bend Adams [4-6]
Mishawaka [7-2] at Concord [9-1]
SECTIONAL 11 [BRACKET]
Fort Wayne Northrop [3-6] at Fort Wayne Snider [7-1]
Fort Wayne North [2-6] at Fort Wayne Dwenger [5-4]
SECTIONAL 12 [BRACKET]
Harrison (West Lafayette) [8-1] at Zionsville [5-5]
Anderson [2-4] at Kokomo [7-2]
SECTIONAL 13 [BRACKET]
Plainfield [4-5] at Indianapolis Cathedral [9-1]
Decatur Central [8-1] at Terre Haute South [1-8]
SECTIONAL 14 [BRACKET]
Columbus East [4-5] at Whiteland [5-3]
Franklin [3-6] at New Palestine [6-3]
SECTIONAL 15 [BRACKET]
Bloomington South [6-2] at Castle [7-2]
Evansville North [5-4] at Bloomington North [6-3]
SECTIONAL 16 [BRACKET]
New Albany [6-3] at Floyd Central [4-6]
Seymour [3-5] at Bedford North Lawrence [4-5]
CLASS 4A
SECTIONAL 17 [BRACKET]
Gary West [6-2] at Lowell [7-3]
East Chicago Central [2-6] at Hobart [7-3]
SECTIONAL 18 [BRACKET]
Kankakee Valley [4-6] at South Bend St. Joseph [3-7]
New Prairie [8-2] at Culver Academy [7-3]
SECTIONAL 19 [BRACKET]
DeKalb [2-8] at Leo [10-0]
Columbia City [5-5] at Northridge [6-4]
SECTIONAL 20 [BRACKET]
Fort Wayne Wayne [3-7] at Delta [5-5]
Mississinewa [7-2] at New Haven [5-5]
SECTIONAL 21 [BRACKET]
Connersville [2-8] at Richmond [2-8]
Mount Vernon (Fortville) [9-1] at Greenfield-Central [7-3]
SECTIONAL 22 [BRACKET]
Indianapolis Shortridge [3-4] at Indianapolis Chatard [6-4]
Lebanon [7-3] at Indianapolis Roncalli [10-0]
SECTIONAL 23 [BRACKET]
South Dearborn [7-3] at Martinsville [6-4]
East Central [8-2] at Mooresville [8-2]
SECTIONAL 24 [BRACKET]
Evansville Central [2-7] at Evansville Memorial [8-2]
Evansville Reitz [4-6] at Northview [8-1]
CLASS 3A
SECTIONAL 25 [BRACKET]
Benton Central [1-6] at Hanover Central [9-1]
River Forest [5-3] at Knox [4-6]
SECTIONAL 26 [BRACKET]
John Glenn [5-4] at Jimtown [8-2]
Mishawaka Marian [7-3] at Tippecanoe Valley [10-0]
SECTIONAL 27 [BRACKET]
Fort Wayne Concordia [2-7] at Norwell [9-1]
Peru [7-2] at Oak Hill [8-2]
SECTIONAL 28 [BRACKET]
Brebeuf Jesuit [8-2] at North Montgomery [4-4]
Guerin Catholic [3-7] at Western Boone [6-4]
SECTIONAL 29 [BRACKET]
Tri-West [8-2] at Indianapolis Ritter [1-9]
Danville [9-1] at Indian Creek [3-7]
SECTIONAL 30 [BRACKET]
Vincennes Lincoln [2-8] at Edgewood [2-7]
Owen Valley [8-1] at Brown County [5-5]
SECTIONAL 31 [BRACKET]
Brownstown Central [10-0] at Batesville [6-4]
Lawrenceburg [9-1] at Greensburg [4-4]
SECTIONAL 32 [BRACKET]
Heritage Hills [8-2] at Evansville Bosse [3-7]
Salem [6-2] at Gibson Southern [9-1]
CLASS 2A
SECTIONAL 33 [BRACKET]
Rensselaer Central [6-4] at Andrean [7-3]
Boone Grove [2-6] at Whiting [4-6]
SECTIONAL 34 [BRACKET]
Delphi [7-3] at Pioneer [8-2]
Bremen [7-3] at LaVille [7-2]
SECTIONAL 35 [BRACKET]
Eastside [10-0] at Central Noble [8-2]
Fort Wayne Luers [9-1] at Prairie Heights [4-6]
SECTIONAL 36 [BRACKET]
Eastbrook [9-0] at Lapel [8-2]
Tipton [9-1] at Alexandria [4-5]
SECTIONAL 37 [BRACKET]
Lafayette Central Catholic [6-4] at Southmont [6-4]
Monrovia [7-3] at Speedway [8-2]
SECTIONAL 38 [BRACKET]
Shenandoah [4-4] at Indianapolis Scecina [7-3]
Centerville [9-0] at Northeastern [6-4]
SECTIONAL 39 [BRACKET]
Paoli [6-2] at Providence [5-5]
Clarksville [3-7] at Triton Central [6-4]
SECTIONAL 40 [BRACKET]
North Knox [8-2] at North Posey [8-2]
Evansville Mater Dei [8-2] at Linton-Stockton [10-0]
CLASS 1A
SECTIONAL 41 [BRACKET]
South Central (Union Mills) [5-3] at Culver [3-5]
North Judson [6-3] at Winamac [8-0]
SECTIONAL 42 [BRACKET]
Tri-County [0-8] at Clinton Prairie [5-4]
Carroll (Flora) [7-3] at Traders Point Christian [5-5]
SECTIONAL 43 [BRACKET]
Monroe Central [10-0] at South Adams [8-2]
Taylor [1-5] at Union City [5-4]
SECTIONAL 44 [BRACKET]
Triton [3-6] at Northfield [7-3]
Southwood [5-5] at Adams Central [9-1]
SECTIONAL 45 [BRACKET]
South Putnam [8-2] at Parke Heritage [8-2]
Covington [8-2] at Riverton Parke [3-6]
SECTIONAL 46 [BRACKET]
Indianapolis Tindley [4-4] at Covenant Christian [6-4]
Indianapolis Lutheran [10-0] at Park Tudor [8-2]
SECTIONAL 47 [BRACKET]
Milan [4-6] at North Decatur [5-4]
Tri [8-2] at Knightstown [1-7]
SECTIONAL 48 [BRACKET]
West Washington [4-4] at Springs Valley [8-1]
Tecumseh [3-6] at North Central (Farmersburg) [4-5]