CLASS 4A
LAKE CENTRAL [BRACKET]
1TueLake Central [16-11] vs. Highland [9-14]
2WedHammond Morton [6-17] vs. Merrillville [16-10]
3WedGary West [5-17] vs. Munster [22-5]
4FriEast Chicago Central [10-12] vs. Winner Game 1
5FriWinner Game 2 vs. Winner Game 3
6SatWinner Game 4 vs. Winner Game 5
PORTAGE [BRACKET]
1TueLowell [14-9] vs. Chesterton [18-6]
2TueHobart [10-14] vs. Valparaiso [14-10]
3FriCrown Point [26-0] vs. Winner Game 1
4FriPortage [20-6] vs. Winner Game 2
5SatWinner Game 3 vs. Winner Game 4
MICHIGAN CITY [BRACKET]
1TueSouth Bend Adams [6-17] vs. LaPorte [18-7]
2TueMishawaka [1-22] vs. Michigan City [11-14]
3FriSouth Bend Riley [12-11] vs. Winner Game 1
4FriPlymouth [12-11] vs. Winner Game 2
5SatWinner Game 3 vs. Winner Game 4
WARSAW [BRACKET]
1TueElkhart Central [15-8] vs. Elkhart Memorial [6-17]
2WedConcord [15-8] vs. Goshen [18-6]
3WedPenn [25-2] vs. Northridge [10-15]
4FriWarsaw [16-8] vs. Winner Game 1
5FriWinner Game 2 vs. Winner Game 3
6SatWinner Game 4 vs. Winner Game 5
EAST NOBLE [BRACKET]
1TueFort Wayne Northrop [15-11] vs. Fort Wayne North [1-21]
2TueFort Wayne Snider [5-18] vs. East Noble [10-16]
3FriDeKalb [3-19] vs. Winner Game 1
4FriCarroll (Fort Wayne) [17-6] vs. Winner Game 2
5SatWinner Game 3 vs. Winner Game 4
FORT WAYNE SOUTH [BRACKET]
1TueNew Haven [4-19] vs. Homestead [25-1]
2TueFort Wayne South [16-10] vs. Huntington North [15-8]
3FriColumbia City [15-8] vs. Winner Game 1
4FriFort Wayne Wayne [4-18] vs. Winner Game 2
5SatWinner Game 3 vs. Winner Game 4
LOGANSPORT [BRACKET]
1TueLogansport [6-19] vs. Northwestern [26-0]
2WedMcCutcheon [15-12] vs. Harrison (West Lafayette) [21-3]
3WedKokomo [4-19] vs. Lafayette Jeff [5-20]
4FriMarion [16-7] vs. Winner Game 1
5FriWinner Game 2 vs. Winner Game 3
6SatWinner Game 4 vs. Winner Game 5
WESTFIELD [BRACKET]
1TueWestfield [14-11] vs. Zionsville [6-17]
2TueHamilton Southeastern [22-3] vs. Carmel [15-8]
3FriFishers [23-1] vs. Winner Game 1
4FriNoblesville [10-13] vs. Winner Game 2
5SatWinner Game 3 vs. Winner Game 4
RICHMOND [BRACKET]
1TueAnderson [15-11] vs. Richmond [12-12]
2WedPendleton Heights [13-12] vs. Greenfield-Central [10-13]
3WedMount Vernon (Fortville) [22-2] vs. New Palestine [18-7]
4FriMuncie Central [7-16] vs. Winner Game 1
5FriWinner Game 2 vs. Winner Game 3
6SatWinner Game 4 vs. Winner Game 5
INDIANAPOLIS TECH [BRACKET]
1TueWarren Central [16-7] vs. Indianapolis Tech [6-18]
2WedLawrence Central [14-8] vs. North Central (Indianapolis) [17-10]
3WedIndianapolis Cathedral [15-10] vs. Indianapolis Attucks [8-14]
4FriLawrence North [22-4] vs. Winner Game 1
5FriWinner Game 2 vs. Winner Game 3
6SatWinner Game 4 vs. Winner Game 5
PIKE [BRACKET]
1TueSouthport [12-12] vs. Decatur Central [12-12]
2TuePerry Meridian [7-16] vs. Indianapolis Roncalli [17-7]
3FriPike [2-19] vs. Winner Game 1
4FriBen Davis [13-11] vs. Winner Game 2
5SatWinner Game 3 vs. Winner Game 4
PLAINFIELD [BRACKET]
1TueAvon [12-13] vs. Terre Haute North [10-14]
2TueBrownsburg [20-8] vs. Mooresville [16-8]
3FriPlainfield [12-12] vs. Winner Game 1
4FriTerre Haute South [8-16] vs. Winner Game 2
5SatWinner Game 3 vs. Winner Game 4
CENTER GROVE [BRACKET]
1TueFranklin [9-13] vs. Franklin Central [15-11]
2TueCenter Grove [20-6] vs. Shelbyville [4-20]
3FriGreenwood [5-18] vs. Winner Game 1
4FriWhiteland [11-14] vs. Winner Game 2
5SatWinner Game 3 vs. Winner Game 4
BLOOMINGTON SOUTH [BRACKET]
1TueMartinsville [20-4] vs. East Central [22-5]
2TueColumbus North [16-9] vs. Bloomington North [8-15]
3FriBloomington South [14-9] vs. Winner Game 1
4FriColumbus East [16-8] vs. Winner Game 2
5SatWinner Game 3 vs. Winner Game 4
JENNINGS COUNTY [BRACKET]
1TueBedford North Lawrence [19-5] vs. Seymour [8-17]
2TueJeffersonville [14-11] vs. Floyd Central [5-18]
3FriNew Albany [7-15] vs. Winner Game 1
4FriJennings County [10-15] vs. Winner Game 2
5SatWinner Game 3 vs. Winner Game 4
EVANSVILLE HARRISON [BRACKET]
1TueEvansville Harrison [0-22] vs. Evansville North [20-5]
2TueCastle [17-8] vs. Jasper [12-12]
3FriEvansville Reitz [9-14] vs. Winner Game 1
4FriEvansville Central [6-17] vs. Winner Game 2
5SatWinner Game 3 vs. Winner Game 4
CLASS 3A
CALUMET [BRACKET]
1TueCalumet [11-12] vs. Griffith [15-9]
2TueHammond Clark [3-20] vs. Hammond [4-19]
3FriHammond Gavit [3-21] vs. Winner Game 1
4FriLighthouse CPA [16-7] vs. Winner Game 2
5SatWinner Game 3 vs. Winner Game 4
KNOX [BRACKET]
1TueWheeler [12-12] vs. River Forest [5-18]
2TueHanover Central [15-9] vs. Culver Academy [3-18]
3FriKankakee Valley [14-11] vs. Winner Game 1
4FriKnox [24-1] vs. Winner Game 2
5SatWinner Game 3 vs. Winner Game 4
JOHN GLENN [BRACKET]
1TueNew Prairie [4-19] vs. South Bend Washington [19-8]
2WedSouth Bend St. Joseph [16-9] vs. South Bend Clay [7-15]
3WedJohn Glenn [9-14] vs. Mishawaka Marian [22-5]
4FriJimtown [2-21] vs. Winner Game 1
5FriWinner Game 2 vs. Winner Game 3
6SatWinner Game 4 vs. Winner Game 5
LAKELAND [BRACKET]
1TueWawasee [8-15] vs. Central Noble [14-9]
2TueNorthWood [24-3] vs. Tippecanoe Valley [16-7]
3FriLakeland [15-9] vs. Winner Game 1
4FriWest Noble [10-13] vs. Winner Game 2
5SatWinner Game 3 vs. Winner Game 4
FORT WAYNE CONCORDIA [BRACKET]
1TueWoodlan [18-7] vs. Fort Wayne Dwenger [9-11]
2TueFort Wayne Concordia [14-10] vs. Leo [3-20]
3FriGarrett [16-8] vs. Winner Game 1
4FriAngola [21-3] vs. Winner Game 2
5SatWinner Game 3 vs. Winner Game 4
TWIN LAKES [BRACKET]
1TueBenton Central [24-3] vs. Maconaquah [9-14]
2TueWest Lafayette [17-9] vs. Twin Lakes [9-15]
3FriPeru [13-10] vs. Winner Game 1
4FriWestern [9-14] vs. Winner Game 2
5SatWinner Game 3 vs. Winner Game 4
MISSISSINEWA [BRACKET]
1TueFort Wayne Luers [15-8] vs. Norwell [21-4]
2WedBellmont [17-8] vs. Eastern (Greentown) [13-10]
3WedHeritage [13-10] vs. Oak Hill [16-8]
4FriMississinewa [13-10] vs. Winner Game 1
5FriWinner Game 2 vs. Winner Game 3
6SatWinner Game 4 vs. Winner Game 5
YORKTOWN [BRACKET]
1TueNew Castle [3-20] vs. Winchester [23-3]
2WedDelta [5-17] vs. Muncie Burris [5-16]
3WedYorktown [19-7] vs. Hamilton Heights [14-11]
4FriJay County [14-9] vs. Winner Game 1
5FriWinner Game 2 vs. Winner Game 3
6SatWinner Game 4 vs. Winner Game 5
DANVILLE [BRACKET]
1TueNorth Montgomery [10-14] vs. Frankfort [2-21]
2WedCrawfordsville [6-17] vs. Danville [20-5]
3WedMonrovia [8-15] vs. Tri-West [18-6]
4FriGreencastle [11-13] vs. Winner Game 1
5FriWinner Game 2 vs. Winner Game 3
6SatWinner Game 4 vs. Winner Game 5
OWEN VALLEY [BRACKET]
1TueSouth Vermillion [13-11] vs. Owen Valley [7-18]
2WedBrown County [16-7] vs. Brownstown Central [24-3]
3WedEdgewood [19-7] vs. Northview [8-15]
4FriWest Vigo [10-14] vs. Winner Game 1
5FriWinner Game 2 vs. Winner Game 3
6SatWinner Game 4 vs. Winner Game 5
INDIANAPOLIS CHATARD [BRACKET]
1TueLebanon [15-9] vs. Brebeuf Jesuit [6-16]
2WedIndianapolis Shortridge [7-14] vs. Guerin Catholic [9-15]
3WedIndianapolis Manual [6-15] vs. Heritage Christian [18-7]
4FriIndianapolis Chatard [14-11] vs. Winner Game 1
5FriWinner Game 2 vs. Winner Game 3
6SatWinner Game 4 vs. Winner Game 5
INDIANAPOLIS WASHINGTON [BRACKET]
1TueIndianapolis Washington [11-11] vs. Indianapolis Ritter [16-9]
2TueIndian Creek [15-11] vs. Indianapolis Herron [5-16]
3FriSpeedway [16-7] vs. Winner Game 1
4FriBeech Grove [7-15] vs. Winner Game 2
5SatWinner Game 3 vs. Winner Game 4
SOUTH DEARBORN [BRACKET]
1TueBatesville [7-17] vs. Connersville [1-23]
2WedGreensburg [23-3] vs. Rushville [14-11]
3WedSouth Dearborn [5-19] vs. Franklin County [8-14]
4FriLawrenceburg [21-4] vs. Winner Game 1
5FriWinner Game 2 vs. Winner Game 3
6SatWinner Game 4 vs. Winner Game 5
CHARLESTOWN [BRACKET]
1TueCorydon Central [13-11] vs. Silver Creek [21-4]
2WedCharlestown [14-11] vs. North Harrison [13-10]
3WedScottsburg [14-10] vs. Salem [22-3]
4FriMadison [14-9] vs. Winner Game 1
5FriWinner Game 2 vs. Winner Game 3
6SatWinner Game 4 vs. Winner Game 5
PRINCETON [BRACKET]
1TuePike Central [8-15] vs. Vincennes Lincoln [19-5]
2FriPrinceton [6-14] vs. Sullivan [17-7]
3FriWashington [21-3] vs. Winner Game 1
4SatWinner Game 2 vs. Winner Game 3
HERITAGE HILLS [BRACKET]
1TueGibson Southern [18-4] vs. Evansville Memorial [22-3]
2TueMount Vernon (Posey) [15-9] vs. Evansville Bosse [2-18]
3FriHeritage Hills [16-7] vs. Winner Game 1
4FriBoonville [15-9] vs. Winner Game 2
5SatWinner Game 3 vs. Winner Game 4
CLASS 2A
WHITING [BRACKET]
1TueHammond Noll [11-15] vs. Lake Station [15-9]
2TueBowman Academy [10-13] vs. Andrean [15-12]
3FriMarquette Catholic [9-13] vs. Winner Game 1
4FriWhiting [8-16] vs. Winner Game 2
5SatWinner Game 3 vs. Winner Game 4
HEBRON [BRACKET]
1TueSouth Central (Union Mills) [19-7] vs. Rensselaer Central [13-10]
2TueBoone Grove [4-18] vs. North Newton [11-12]
3WedNorth Judson [20-5] vs. Winamac [14-11]
4WedHebron [5-17] vs. Westville [15-7]
5FriWinner Game 1 vs. Winner Game 2
6FriWinner Game 3 vs. Winner Game 4
7SatWinner Game 5 vs. Winner Game 6
FAIRFIELD [BRACKET]
1TuePrairie Heights [9-14] vs. Fairfield [15-10]
2FriLaVille [2-21] vs. Westview [5-19]
3FriBremen [18-7] vs. Winner Game 1
4SatWinner Game 2 vs. Winner Game 3
BLUFFTON [BRACKET]
1TueChurubusco [6-16] vs. Adams Central [19-7]
2WedBluffton [9-16] vs. Whitko [1-17]
3WedSouth Adams [12-12] vs. Eastside [16-7]
4FriFort Wayne Canterbury [2-17] vs. Winner Game 1
5FriWinner Game 2 vs. Winner Game 3
6SatWinner Game 4 vs. Winner Game 5
LEWIS CASS [BRACKET]
1TueRochester [18-7] vs. Delphi [12-11]
2TueLewis Cass [2-21] vs. Manchester [8-17]
3FriCarroll (Flora) [12-12] vs. Winner Game 1
4FriWabash [11-12] vs. Winner Game 2
5SatWinner Game 3 vs. Winner Game 4
SHERIDAN [BRACKET]
1TueClinton Prairie [19-4] vs. Lafayette Central Catholic [19-7]
2TueSheridan [8-14] vs. Seeger [21-4]
3FriRossville [11-12] vs. Winner Game 1
4FriFountain Central [5-18] vs. Winner Game 2
5SatWinner Game 3 vs. Winner Game 4
EASTBROOK [BRACKET]
1TueEastbrook [12-13] vs. Madison-Grant [6-17]
2FriBlackford [10-13] vs. Taylor [16-8]
3FriTipton [12-12] vs. Winner Game 1
4SatWinner Game 2 vs. Winner Game 3
LAPEL [BRACKET]
1TueLapel [17-7] vs. Elwood [6-18]
2TueAlexandria [10-14] vs. Monroe Central [19-5]
3FriWapahani [15-10] vs. Winner Game 1
4FriFrankton [18-7] vs. Winner Game 2
5SatWinner Game 3 vs. Winner Game 4
NORTHEASTERN [BRACKET]
1TueUnion County [17-5] vs. Hagerstown [18-7]
2TueShenandoah [23-2] vs. Centerville [2-20]
3FriNortheastern [20-5] vs. Winner Game 1
4FriKnightstown [3-19] vs. Winner Game 2
5SatWinner Game 3 vs. Winner Game 4
EASTERN HANCOCK [BRACKET]
1TueEastern Hancock [15-10] vs. Irvington Prep Academy [5-17]
2FriTriton Central [24-0] vs. Indianapolis Scecina [3-19]
3FriIndianapolis Howe [9-10] vs. Winner Game 1
4SatWinner Game 2 vs. Winner Game 3
WESTERN BOONE [BRACKET]
1TueUniversity [22-2] vs. Cascade [12-11]
2FriPark Tudor [14-8] vs. Western Boone [10-15]
3FriCovenant Christian [17-8] vs. Winner Game 1
4SatWinner Game 2 vs. Winner Game 3
CLOVERDALE [BRACKET]
1TueNorth Putnam [11-13] vs. Cloverdale [10-16]
2TueRiverton Parke [2-21] vs. Parke Heritage [12-15]
3FriSouth Putnam [18-6] vs. Winner Game 1
4FriSouthmont [13-10] vs. Winner Game 2
5SatWinner Game 3 vs. Winner Game 4
SWITZERLAND COUNTY [BRACKET]
1TueSouth Ripley [10-15] vs. Milan [4-17]
2TueSouthwestern (Hanover) [16-8] vs. North Decatur [14-11]
3FriSwitzerland County [15-9] vs. Winner Game 1
4FriSouth Decatur [5-19] vs. Winner Game 2
5SatWinner Game 3 vs. Winner Game 4
PROVIDENCE [BRACKET]
1TueEastern (Pekin) [18-8] vs. Austin [8-15]
2TueCrawford County [20-6] vs. Providence [12-12]
3FriHenryville [8-14] vs. Winner Game 1
4FriClarksville [4-19] vs. Winner Game 2
5SatWinner Game 3 vs. Winner Game 4
EASTERN GREENE [BRACKET]
1TuePaoli [10-15] vs. South Knox [22-5]
2WedNorth Knox [11-12] vs. Linton-Stockton [21-5]
3WedEastern Greene [8-17] vs. Vincennes Rivet [16-8]
4FriMitchell [10-13] vs. Winner Game 1
5FriWinner Game 2 vs. Winner Game 3
6SatWinner Game 4 vs. Winner Game 5
FOREST PARK [BRACKET]
1TueNorth Posey [5-16] vs. Southridge [9-15]
2WedEvansville Mater Dei [10-14] vs. South Spencer [4-19]
3WedTell City [2-22] vs. Perry Central [6-18]
4FriForest Park [18-8] vs. Winner Game 1
5FriWinner Game 2 vs. Winner Game 3
6SatWinner Game 4 vs. Winner Game 5
CLASS 1A
MORGAN TWP. [BRACKET]
1TueWashington Twp. [10-13] vs. Covenant Christian (DeMotte) [19-5]
2FriMorgan Twp. [22-3] vs. Gary 21st Century [2-14]
3FriKouts [17-6] vs. Winner Game 1
4SatWinner Game 2 vs. Winner Game 3
CULVER [BRACKET]
1TueWest Central [5-18] vs. Culver [12-12]
2TueArgos [13-10] vs. Triton [10-14]
3FriOregon-Davis [19-4] vs. Winner Game 1
4FriLaCrosse [10-14] vs. Winner Game 2
5SatWinner Game 3 vs. Winner Game 4
FORT WAYNE BLACKHAWK [BRACKET]
1TueFort Wayne Blackhawk [18-7] vs. Bethany Christian [5-17]
2FriElkhart Christian [13-11] vs. Lakewood Park [10-12]
3FriFremont [12-11] vs. Winner Game 1
4SatWinner Game 2 vs. Winner Game 3
PIONEER [BRACKET]
1TueTri-County [6-15] vs. South Newton [2-21]
2TueNorth White [16-9] vs. Frontier [6-17]
3FriPioneer [22-2] vs. Winner Game 1
4FriCaston [5-19] vs. Winner Game 2
5SatWinner Game 3 vs. Winner Game 4
NORTH MIAMI [BRACKET]
1TueNorthfield [19-6] vs. Southern Wells [4-18]
2FriLakeland Christian [10-14] vs. Southwood [7-17]
3FriNorth Miami [17-6] vs. Winner Game 1
4SatWinner Game 2 vs. Winner Game 3
ATTICA [BRACKET]
1TueCovington [7-18] vs. Faith Christian [2-19]
2FriAttica [5-19] vs. Clinton Central [15-10]
3FriNorth Vermillion [20-6] vs. Winner Game 1
4SatWinner Game 2 vs. Winner Game 3
TRI-CENTRAL [BRACKET]
1TueTri-Central [9-17] vs. Wes-Del [2-20]
2TueLiberty Christian [5-18] vs. Cowan [9-13]
3FriAnderson Prep Academy [13-10] vs. Winner Game 1
4FriDaleville [11-13] vs. Winner Game 2
5SatWinner Game 3 vs. Winner Game 4
UNION CITY [BRACKET]
1TueBlue River [14-9] vs. Union (Modoc) [6-15]
2TueRandolph Southern [5-17] vs. Union City [16-8]
3FriCambridge City Lincoln [2-19] vs. Winner Game 1
4FriTri [16-8] vs. Winner Game 2
5SatWinner Game 3 vs. Winner Game 4
CLAY CITY [BRACKET]
1TueBloomfield [12-13] vs. Eminence [5-15]
2TueShakamak [6-18] vs. White River Valley [9-16]
3FriClay City [5-20] vs. Winner Game 1
4FriNorth Central (Farmersburg) [18-7] vs. Winner Game 2
5SatWinner Game 3 vs. Winner Game 4
INDIANAPOLIS METROPOLITAN [BRACKET]
1TueTraders Point Christian [4-14] vs. Indianapolis Metropolitan [5-15]
2WedIndiana Math & Science [6-18] vs. Indiana Deaf [18-6]
3WedBethesda Christian [18-6] vs. Indianapolis International [8-12]
4FriIndianapolis Riverside [10-11] vs. Winner Game 1
5FriWinner Game 2 vs. Winner Game 3
6SatWinner Game 4 vs. Winner Game 5
GREENWOOD CHRISTIAN [BRACKET]
1TueIndianapolis Lutheran [6-19] vs. Christel House Academy [2-15]
2WedProvidence Cristo Rey [7-15] vs. Greenwood Christian [21-5]
3WedVictory College Prep [3-14] vs. Indianapolis Tindley [15-9]
4FriCentral Christian [8-14] vs. Winner Game 1
5FriWinner Game 2 vs. Winner Game 3
6SatWinner Game 4 vs. Winner Game 5
WALDRON [BRACKET]
1TueMorristown [11-13] vs. Rising Sun [4-19]
2WedHauser [7-17] vs. Oldenburg Academy [8-15]
3WedWaldron [12-12] vs. Southwestern (Shelbyville) [12-11]
4FriJac-Cen-Del [21-4] vs. Winner Game 1
5FriWinner Game 2 vs. Winner Game 3
6SatWinner Game 4 vs. Winner Game 5
NEW WASHINGTON [BRACKET]
1TueLanesville [23-3] vs. Christian Academy [6-14]
2TueBorden [10-13] vs. New Washington [13-12]
3FriRock Creek Academy [1-22] vs. Winner Game 1
4FriSouth Central (Elizabeth) [2-21] vs. Winner Game 2
5SatWinner Game 3 vs. Winner Game 4
WEST WASHINGTON [BRACKET]
1TueEdinburgh [17-6] vs. Trinity Lutheran [24-3]
2TueMedora [0-16] vs. Shawe Memorial [8-15]
3FriCrothersville [11-12] vs. Winner Game 1
4FriWest Washington [12-12] vs. Winner Game 2
5SatWinner Game 3 vs. Winner Game 4
NORTH DAVIESS [BRACKET]
1TueNorth Daviess [10-15] vs. Loogootee [23-2]
2TueShoals [4-19] vs. Barr-Reeve [11-14]
3FriWashington Catholic [5-15] vs. Winner Game 1
4FriOrleans [16-8] vs. Winner Game 2
5SatWinner Game 3 vs. Winner Game 4
WOOD MEMORIAL [BRACKET]
1TueWood Memorial [12-12] vs. Cannelton [2-19]
2FriNortheast Dubois [6-18] vs. Springs Valley [18-6]
3FriTecumseh [18-5] vs. Winner Game 1
4SatWinner Game 2 vs. Winner Game 3