Boys' basketball
FRIDAY, FEB. 16
ALL TIMES EASTERN
Adams Central
71
West Noble
53
Alexandria
67
Frankton
57
Angola
62
Eastside
41
Beech Grove
57
Triton Central
51
Bellmont
46
Bluffton
37
Bethany Christian
31
Trinity Greenlawn
29
Bethesda Christian
74
Speedway
51
Borden
41
Clarksville
39
Brebeuf Jesuit
81
Heritage Christian
68
OT
Bremen
49
John Glenn
36
Brownsburg
51
Hamilton Southeastern
50
Brownstown Central
77
Eastern (Pekin)
38
Carmel
44
Warren Central
40
Carroll (Fort Wayne)
67
Homestead
61
Centerville
53
Tri
49
Cowan
58
Monroe Central
48
Danville
54
Crawfordsville
35
DeKalb
49
Garrett
36
Demotte Christian
69
Tri-Township
49
East Chicago Central
73
Hammond Noll
67
Evansville Harrison
80
Evansville Bosse
65
Evansville North
59
Castle
41
Fairfield
61
Churubusco
50
Faith Christian
51
Tri-County
48
Fishers
63
Zionsville
58
Fort Wayne Blackhawk
43
NorthWood
32
Fort Wayne Dwenger
50
Fort Wayne Northrop
39
Fort Wayne Luers
66
Fort Wayne North
62
Fort Wayne Wayne
71
Fort Wayne Concordia
55
Foundation Christian (Ky.)
82
Cannelton
37
Fremont
64
Central Noble
55
Gary West
61
Lighthouse CPA
49
Goshen
50
Westview
47
Griffith
65
North Newton
26
Hammond Central
78
Calumet
64
Hammond Science & Tech
59
Chicago Washington (Ill.)
48
Hebron
80
Boone Grove
38
Heritage Hills
71
Tell City
32
Highland
49
Hobart
36
Huntington North
48
Fort Wayne South
41
Indianapolis Cathedral
73
Ben Davis
64
Indianapolis Chatard
58
Indianapolis Lutheran
51
Indianapolis Ritter
60
Covenant Christian
50
Kankakee Valley
58
Hanover Central
54
Kokomo
62
Anderson
49
Lake Central
32
Crown Point
30
Lakeland
60
Prairie Heights
30
Lakewood Park
62
Clinton Christian
36
Lapel
64
Madison-Grant
51
LaVille
68
Caston
51
Lawrence North
93
Pike
77
Liberty Christian
51
Waldron
42
Logansport
80
North Miami
47
Manchester
80
Maconaquah
75
Merrillville
73
Michigan City
68
Mishawaka
81
South Bend Career
36
Mishawaka Marian
53
Jimtown
46
Mississinewa
46
Eastbrook
39
Morgan Twp.
59
Westville
57
Munster
58
Andrean
39
New Haven
66
Heritage
62
OT
Noblesville
60
Avon
34
North Judson
47
Argos
42
North White
45
West Central
44
Northridge
66
Columbia City
40
Norwell
49
Jay County
38
Oak Hill
72
Elwood
35
Penn
55
Elkhart
49
Peru
72
Rochester
64
Portage
77
LaPorte
27
South Bend Clay
70
New Prairie
38
South Bend Riley
66
South Bend Adams
55
South Bend St. Joseph
93
South Bend Washington
59
Southwestern (Hanover)
72
Austin
60
Southwood
37
Northfield
32
Tippecanoe Valley
46
Lebanon
33
Valparaiso
63
Chesterton
57
Wabash
44
Whitko
36
Wapahani
74
Daleville
48
Washington Twp.
52
Whiting
49
Westfield
64
Franklin Central
50
Wheeler
48
Knox
47
Winamac
52
Pioneer
31
Winchester
61
Northeastern
49
Greater Indianapolis Conference playoffs
Indianapolis Metropolitan
86
Victory College Prep
46
Indianapolis Washington
81
Indianapolis Tindley
62
Indianapolis Attucks
91
Purdue Poly Englewood
62
Hoosier Conference playoffs
Twin Lakes
49
Hamilton Heights
48
Tipton
63
Lafayette Central Catholic
51